Mzdový outsourcing: Čo by ste mali vedieť?

Čo je outsourcing miezd?

Ousourcing miezd možno nazvať aj externé spracovanie vašich miezd našou spoločnosťou.

Je to spolupráca, ktorá sa zakladá na dôveryhodnosti oboch strán, a preto je výber toho správneho partnera veľmi dôležitý. Spracovaniu miezd sa venujeme už niekoľko rokov a máme skúsenosti z rôznych odvetví a typov miezd.

Pravidelne sa školíme v oblasti mzdovej legislatívy (zákonník práce, sociálne a zdravotné poistenie, daň zo závislej činnosti a iné).

Súčasťou spracovania miezd je aj poradenstvo (personálne a mzdové) a reporting (náklady na mzdy, dovolenky, neprítomnosti a ich čerpanie, atď.) podľa požiadaviek klienta a komunikácia s úradmi (sociálna, zdravotná poisťovňa, exekútorsky úrad a ostatné).

Väčšinou pracujeme na diaľku, cez vzdialený prístup sa pripájame na vašu databázu alebo si ju prevedieme pod našu licenciu firmy.

Pre koho je spracovanie miezd vhodné?

Povedali by sme, že pre každú firmu. Nižšie je zopár príkladov:

Ak ste malá spoločnosť od 10 zamestnancov a nemáte priestor na zamestnávanie vlastnej mzdovej účtovníčky. Neviete ju plnohodnotne pracovne vyťažiť pri spracovaní miezd, avšak platíte jej plný či skrátený úväzok.

A naopak, ak ste veľká spoločnosť a chceli by ste mať mzdové oddelenie ako dodávateľskú službu – môžete sa spoľahnúť že vaše mzdy budú spracované na termín kedy si ho určíte. Nemusíte riešiť zastupiteľnosť mzdárky počas choroby či dovolenky. Vyhnete sa aj nákladom na preplatenie dovolenky, letných či koncoročných odmien, ceny práce za mzdu zamestnanca na mzdovom oddelení či preplatenie nákladov počas choroby alebo rekreačného príspevku a ďalších benefitov.

Ak ste spoločnosť, čo hľadá diskrétneho partnera na spoluprácu. Zo skúseností vieme, že mzdy obsahujú citlivé údaje. Vedenie spoločnosti si častokrát nedokáže zabezpečiť ich dôverné uchovanie pred únikom dát ku kolegom na rôznych úrovniach manažmentu alebo výroby.

Ak máte problém so mzdárkou, ktorá je často práce neschopná. Ďalej máte dlhodobé zastupovanie počas materskej alebo rodičovskej dovolenky, a chceli by ste absentovanie zastabilizovať.

Ak neviete nájsť vo svojom okolí, regióne kvalifikovanú mzdárku/mzdára. Vieme spolupracovať aj na diaľku, zabezpečiť mobilný tím personalistov, ak je potrebné i osobné stretnutie so zamestnancami.

Funguje to jednoduchšie, než by ste čakali

Jednotlivé kroky, ktoré zastrešujeme pri spracovaní miezd

Chcete ušetriť čas a náklady pri spracovaní miezd? Objavte výhody mzdového outsourcingu s Mahax. Kontaktujte nás a zistite, ako môžeme zlepšiť vaše podnikanie! Navštívte našu stránku a začnite už teraz.